Sanem

17.00 - 24.00

KUSS (Kultur- a Sportzentrum Soleuvre)


3, Rue Jean Anen
L-4413 Soleuvre (Zolwer)


INDOOR

17.15 – 24.00 Dëschtennisatelier fir jiddereen (Dëschtennis Zolwerknapp
Christiane Welscher)
17.15 – 22.00 Sektiounen “Artistic Gym “(Sportart: Konschtturnen) fir jiddereen
(Sporting Club Belvaux (SCB)
17.00; 19.30; 22.00 Sëtzdanz fir jiddereen (Claudine & Pascale Menghi)
17.15 – 22.00                              Animatioun fir Kanner (Jugendtreff Saba asbl)
17.30; 18.15 Workshop “Letz’ Rollidanz” fir jiddereen (ASHPL Peggy Octave)
17.30 – 18.30                             Aqua Loisirs fir Kanner vun 6 – 9 Joer (LASEP Suessem/Bieles Nicole Fioriferi)
18.30 – 19.30 Aqua Loisirs fir Kanner vun 9 – 12 Joer (LASEP Suessem/Bieles Joël Morang)
18.00 – 21.00 Sektioun “Active Defense” Sportarten: Wyng Tjun + Escryma Demo – Coursen (Sporting Club Belvaux (SCB))
18.00 – 18.30 Cours Yoga Débutant-e-s (Ursula Schinzel)
18.00; 20.00 ZUMBA Kids fir Kanner ab 6 Joer (LASEP Suessem Annette Ben Guigui)
19.00 – 20.15 Sektioun “Acro-Yoga” (Sporting Club Belvaux (SCB)
19.00 – 20.00 Demonstratioun vu Standard- a Latäinamerikanesch Dänz (Joëlle Golinski et Laurent Dress)
19.30 – 22.00 Schnuppertauchen/Baptême de Plongée ( 10 – 99 Joer, Konditioun : Präsenz vun Elteren oder Autorisation)
(Plongeurs Differdange asbl, Jojo Leblond)
20.00 – 21.00  Karate – Atelier (Karate Club Suessem asbl, Michel Dragone)

Tennishal (Multifunkstiounshal)

17.15 – 20.15                       Baby : Basket/Basketball – Schnupper Coursen fir jiddereen (BBC AS Zolwer)
17.15; 18.00; 18.45; 19.30 Tennis – Schnuppercoursen fir Kleng a Grouss (Tennis Club Bieles (TCB)
17.45; 18.30; 19.15; 20.00 Demonstratioun vu verschidden Tennistechnike fir jiddereen)
20.15 – 24.00 Futsal – Tournoi (Jugendtreff Saba asbl)
20.15 – 24.00 Handball Débutant-e-s (Marc Haas)


OUTDOOR

17.15 – 22.00 SCB Sektioun “Active Fun” (Sportarten: “Fun Sports”) (Sporting Club Belvaux (SCB)
18.15 – 20.15                                  Workshop Pétanque fir jiddereen (Club Bouliste Metzerlach, Denis Bronzetti)

CAB-Terrain

17.15; 18.30; 20.00                     Trottinetteparcours-Geschécklechkeetsparcours fir Kanner ab 6 Joer (LASEP Suessem/Bieles Nelly Tessaro)

Apportez chaussures et vêtements adaptés

 

Animation musicale : Live Musik

Restauration sur place: Gesond Iessen a Gedrénks vu lokale Veräiner (17.00 - 24.00)

Démonstration : VIP Parkour Event mam Lynn Jung (17.00 & 20.30)

Organisateurs